Koszyk
0 pln

Magnez-dlaczego jest nam potrzebny?

Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Najważniejszą funkcją magnezu jest udział w procesach syntezy i rozpadu związków wysokoenergetycznych, uczestniczy w przebiegu wielu szlaków metabolicznych związanych z przemianą białek, kwasów nukleinowych i węglowodanów, jest koenzymem lub aktywatorem wielu enzymów, pozytywnie wpływa na procesy krzepnięcia krwi, reguluje rozwój układu kostnego.

Nie wszyscy wiedzą także ,że magnez działa przeciwstresowo, przeciwanafilaktycznie, przeciwzapalnie.

Magnez obniża poziom cholesterolu, chroni przed uszkodzeniem mięśnia sercowego. Wchłanianie magnezu odbywa się w jelicie cienkim, a poziom tego pierwiastka w organizmie zależy od stanu czynnościowego układu pokarmowego oraz nerek.

Zalecane dzienne spożycie magnezu u osób dorosłych waha się między 280 a 350 mg. W organizmie dorosłego człowieka znajduje się od 20 do 28 g magnezu, z czego 49 % zlokalizowane jest wewnątrzkomórkowo. Prawidłowe stężenie magnezu w surowicy wynosi 0,75-1,25 mmol/l.

 Niestety jego niedobór może powodować m.in. trudności z zasypianiem, nadpobudliwość, przewlekłe zmęczenie. Żyjemy w „pośpiechu”, w ciągłym stresie, co zwiększa  również niedobór tego pierwiastka.

Produkty, które na co dzień spożywamy zawierają na szczęście ten pierwiastek.

Magnez możemy znaleźć m.in. w:

·         Ziarnach  słonecznika, dyni

·         Migdałach

·         Orzechach

·         Pełnoziarnistych kaszach  (gryczana, orkiszowa )

·         Gorzkiej czekoladzie

·         Wodzie wysokozmineralizowanej

·         Bananach

Gdy zaczyna nam brakować tego pierwiastka możemy wspomóc nasz organizm suplementami dostępnymi w aptekach np. Magne B6 forte-(witamina B6 hamuje wydzielanie tego pierwiastka z organizmu), Chela -Mag B6 skurcz-dla osób ,których  „łapią „ tzw. skurcze, a dla dzieci możemy zastosować np.:  Magmisie-żelki , pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i  w utrzymaniu zdrowych kości .

Bezpłatny transport kurierem
od kwoty 199zł
nawet w 24 godzin
od nadania paczki

Oferujemy szeroką gamę leków i dermokosmetyków renomowanych producentów .

Bezpieczne płatności online
lub odbiór osobisty
w naszych aptekach.

Wykwalifikowany personel
pierwszego kontaktu dostępny
online bądź w aptekach.