Koszyk
0 pln
Coldrex Muco Grip pr.dop.rozt.doust.10sasz

Coldrex Muco Grip pr.dop.rozt.doust.10sasz

Typ: Lek

Dostępność: dostępne

Producent: Omega pharma poland sp z oo

Masa produktu z opakowaniem: 50 g

13,90 PLN

Opis

produkt leczniczy w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego stosowanego doraźne w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

Spis treści:

Działanie
działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, rozrzedza wydzielinę oskrzeli, zmniejsza obrzęk nosa i ułatwia jego udrożnienie.

Przyjmowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli, pacjenci w podeszłym wieku i dzieci powyżej 12 roku życia: Doustnie 1 saszetka co 4 godziny. Wsypać zawartość 1 saszetki do kubka, zalać 250 ml gorącej wody. Mieszać do rozpuszczenia i wypić roztwór w ciągu 1½ godziny. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.


Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ciężkie działania niepożądane

Bardzo rzadko, nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów

  • reakcje alergiczne, takie jak wysypka, problemy z oddychaniem, łuszczenie skóry, świąd, obrzęknięte czerwone obszary skóry, czasem duszność lub obrzęk jamy ustnej, warg, języka, gardła lub twarzy
  • zwiększona podatność na krwawienia, powstawanie sińców, gorączka i zakażenia, takie jak zapalenie gardła lub owrzodzenia

Inne działania niepożądane

Często, nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów

  • problemy ze snem (bezsenność)
  • biegunka, nudności
  • nerwowość, drżenia, rozdrażnienie, niepokój lub pobudliwość
  • podwyższone ciśnienie krwi z bólem głowy, zawrotami głowy, wymiotami i nieregularnym rytmem serca (kołatanie serca).

Rzadko, nie częściej niż u 1 na 1000 pacjentów

  • ból brzucha i uczucie dyskomfortu
  • problemy z wątrobą
  • zbyt szybki lub za wolny rytm serca
  • zaburzenia w obrębie oka
  • problemy z oddawaniem moczu.

Spis treści

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol (Paracetamolum), gwajafenezyna (Guaifenesinum) i fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum)

Jedna saszetka zawiera 500 mg paracetamolu 200 mg gwajafenazyny + 10 mg fenylefryny

Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy , sodu cyklaminian (E 952), sodu cytrynian, acesulfam potasowy (E 950), aspartam (E 951), aromat mentolu (proszek), aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E 104)

Spis treści

Wskazania
przeznaczony jest do krótkotrwałego, doraźnego łagodzenia objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie, takich jak ból, ból głowy, nieżyt nosa, ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym.

Spis treści

Przeciwskazania

Nie stosować leku Coldrex Muco Grip jeżeli występuje:

  • uczulenie na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefrynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • ciąża lub karmienie piersią
  • schorzenie wątroby lub choroba nerek, w tym alkoholowa choroba wątroby
  • choroba serca lub zaburzenia sercowo-naczyniowe lub zaburzenia krwi, takie jak anemia (mała ilość czerwonych ciałek krwi)
  • nadciśnienie tętnicze
  • nadczynność tarczycy
  • cukrzyca
  • guz chromochłonny nadnerczy
  • jaskra, w tym jaskrę z zamkniętym kątem
  • problem z oddawaniem moczu
  • terapia lekami przeciwdepresyjnymi zwanymi inhibitorami monoaminooksydazy (MAOI) lub stosowała je w ciągu ostatnich 14 dni
  • terapia trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi
  • terapia beta-blokerami
  • terapia innymi lekami zawierającymi paracetamol
  • terapia innymi lekami obkurczające naczynia i lekami stymulującymi (np. efedryna, leki z grupy amfetamin i ksylometazolin)
  • terapia lekami tłumiącymi suchy kaszel.

Spis treści

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek Coldrex Muco Grip może wchodzić w interakcje z lekami:

  • obniżającymi stężenie cholesterolu,
  • przeciw nudnościom i przeciwwymiotnymi,
  • zmniejszającymi krzepliwość, np. warfaryna lub inne pochodne kumaryny,
  • z grupy barbituranów (stosowanie w leczeniu padaczki lub ułatwiające zasypianie), takie jak fenobarbital,
  • z grupy trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, takie jak imipramina, amitryptylina,
  • stosowanymi w leczeniu zaburzeń pracy serca lub krążenia, lub obniżające ciśnienie tętnicze (np. digoksyna, guanetydyna, rezerpina, metyldopa),
  • z grupy beta-blokerów (np. atenolol) lub rozszerzających naczynia (np. hydralazyna),
  • kwasem acetylosalicylowym i innymi lekami z grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne),
  • stosowanymi w leczeniu migreny (np. ergotamina i metysergid),
  • zydowudyną, gdyż może powodować zaburzenia krwi (mała ilość białych krwinek),
  • fenotiazyną stosowane jako środki usypiające (np. chloropromazyna, perycjazyna i flufenazyna).

Spis treści

Środki ostrożności

  • Nie stosować dłużej niż 5 dni, chyba że zaleci to lekarz.
  • Lek może być stosowany jedynie wtedy, gdy występują wszystkie wymienione objawy - ból i (lub) gorączka, niedrożność nosa i wilgotny kaszel.
  • Należy stosować leki przeznaczone jedynie do leczenia faktycznie występujących objawów.
  • Nie stosować z innymi lekami na grypę, przeziębienie lub obkurczającymi naczynia.
  • Lek zawiera 2.1 g sacharozy (cukru) w saszetce.
  • Lek zawiera aspartam (E951), źródło fenyloalaniny. Może to być szkodliwe dla pacjentów z fenyloketonurią.
  • Lek zawiera 129 mg sodu na saszetkę. Należy wziąć to pod uwagę u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
  • Lek ten należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.
  • Nie spożywać alkoholu podczas stosowania leku Coldrex Muco Grip.
  • Chory musi poinformować lekarza o przyjmowaniu leku gdy będzie miał wykonywane badania laboratoryjne krwi lub moczu, gdyż lek może wpływać na wyniki badań lub chory będzie poddawany znieczuleniu ogólnemu, gdyż lek może powodować zmiany rytmu serca.
  • Nie wolno podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat

Spis treści

Prowadzenie pojazdów
Ten produkt leczniczy może powodować zawroty głowy. Jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Spis treści

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Coldrex Muco Grip nie należy stosować w okresie ciąży i podczas karmienia piersią

Spis treści

Bezpłatny transport kurierem
od kwoty 199zł

Oferujemy szeroką gamę leków i dermokosmetyków renomowanych producentów .

Bezpieczne płatności online
lub odbiór osobisty
w naszych aptekach.

Wykwalifikowany personel
pierwszego kontaktu dostępny
online bądź w aptekach.