Koszyk
0 pln
Apteka internetowa, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie | Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja

Fervex gran.do p.syr.12 sasz.

Typ: Lek

Dostępność: dostępne

Producent: Upsa sas

Masa produktu z opakowaniem: 300 g

9,90 PLN

Data ważności : 30.09.2020 r.

Opis

Produkt leczniczy do leczenia doraźnego objawów przeziębienie, grypy, stanów grypopodobnych jak np. ból głowy, gorączka, katar. Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

Działanie
lek złożony, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwhistaminowe (co wiąże się ze zmniejszeniem przekrwienia błony śluzowej nosa, hamowaniem odruchu kichania i łzawienia oczu). Dodatkowo lek uzupełnia niedobory witaminy C (kwasu askorbowego).

Przyjmowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego w postaci roztworu.
Leku nie stosować dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem.
W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów.
Stosowanie leku w przypadku zaburzonej czynności nerek należy zachować co najmniej 8-godzinną przerwę pomiędzy dawkami.

Młodzież powyżej 15 lat i dorośli: 1 saszetka 2-3 razy na dobę. Saszetki można stosować co 4 godziny (nie wcześniej).

Sposób przygotowania: zawartość jednej saszetki rozpuścić w szklance gorącej / zimnej wody.

Niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana:

atak jaskry (u osób ze skłonnością; wysokie ciśnienie w oku, ból oka),
zaburzenia oddawania moczu (trudności w oddawaniu moczu, istotne zmniejszenie ilości moczu),
suchość w ustach, zaburzenia widzenia,
zaparcia,
kołatanie serca,
zaburzenia równowagi, pamięci, koncentracji uwagi,
zawroty głowy,
zaburzenia koordynacji ruchowej,
drżenia,
nerwowość, bezsenność,
uspokojenie, senność,
spadek ciśnienia krwi w czasie zmiany pozycji na stojącą,
zmiany na skórze - zaczerwienienie, reakcje alergiczne,
zmiany w obrazie krwi - małopłytkowość, leukocytopenia, zmniejszenie liczby czerwonych krwinek.

Skład
1 saszetka zawiera:

Substancje czynne: paracetamol 500 mg, kwas askorbowy 200 mg, maleinian feniraminy 25 mg.

Substancje pomocnicze: aacharoza (11,5 g), kwas cytrynowy bezwodny, guma akacjowa, sacharyna sodowa, aromat cytrynowo-rumowy.

Wskazania
Leczenie objawów grypy, stanów grypopodobnych, przeziębienia u osób powyżej 15 lat i dorosłych jak:

ból głowy,
gorączka,
zapalenie błony śluzowej nosa i gardła.

Przeciwskazania
w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
jeśli u pacjenta występuje: ciężka niewydolność nerek lub wątroby (obecność paracetamolu), jaskra z wąskim kątem przesączania, rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu,
u osób poniżej 15 lat.

Interakcje
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Fervex może wchodzić w interakcje z:

lekami zawierającymi alkohol,
lekami o działaniu opioidowym (przeciwbólowe, przeciwkaszlowe),
neuroleptykami, benzodiazepinami, lekami przeciwlękowymi, lekami nasennymi,
lekami przeciwdepresyjnymi o działaniu uspokajającym (amitryptylina, doksepina, mianseryna, mirtazapina),
lekami przeciwhistaminowymi blokującymi receptory H1,
lekami przeciwnadciśnieniowymi o działaniu ośrodkowym,
salicylamidem,
lekami przeciwpadaczkowymi,
kofeiną,
niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,
lekami przeciwzakrzepowymi z grupy kumaryn,
inhibitorami MAO,
warfaryną.
Leku nie należy stosować z alkoholem.

Środki ostrożności
Osoby w podeszłym wieku są bardziej narażone na wystąpienie zawrotów głowy, zaburzeń równowagi, zaburzeń pamięci, zaburzeń koncentracji uwagi.
Stosując lek Fervex nie należy stosować innych leków zawierających paracetamol; osoby dorosłe o masie większej niż 50 kg nie powinny przyjmować więcej niż 4 gramy na dobę (4000 mg) paracetamolu.
Zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób regularnie spożywających alkohol.
Podczas przyjmowania leku Fervex nie należy spożywać alkoholu, leków zawierających alkohol oraz środków uspokajających.
Lek zawiera sacharozę - należy wziąć to pod uwagę stosując dietę ubogocukrową i u osób z cukrzycą.
Nie stosować leku u osób poniżej 15 lat.

Prowadzenie pojazdów
Podczas przyjmowania leku może wystąpić senność wpływająca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących maszyny.

Ciąża
Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja

Bezpłatny transport kurierem
od kwoty 199zł

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja

Oferujemy szeroką gamę leków i dermokosmetyków renomowanych producentów .

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja

Bezpieczne płatności online
lub odbiór osobisty
w naszych aptekach.

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja

Wykwalifikowany personel
pierwszego kontaktu dostępny
online bądź w aptekach.

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja