Koszyk
0 pln
Apteka internetowa, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie

Fervex Junior gran.dosp.roztw.doust.8 sasz

Typ: Lek

Dostępność: dostępne

Producent: Upsa sas

Masa produktu z opakowaniem: 200 g

14,90 PLN

Data ważności :31.12.2020 r.

Opis

Fervex Junior to złożony produkt leczniczy stosowany w objawowym leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. Łagodzi charakterystyczne objawy infekcji i stanów zapalnych jamy ustnej i nosogardzieli.

Feniramina, wpływając na czynność układu współczulnego, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych oraz ilość wydzieliny w obrębie jamy nosowej. Udrażnia przewody nosowe i ujścia zatok przynosowych oraz redukuje takie objawy jak łzawienie czy kichanie.
Witamina C ma właściwości wazoprotekcyjne - uszczelnia nabłonek naczyń krwionośnych, w tym kapilar błon śluzowych nosogardzieli - przez co ogranicza nadprodukcję wydzieliny w nosie i tym samym zmniejsza wysięk (katar). Poprawia ogólny stan tkanek, m.in. poprzez indukcję wytwarzania kolagenu, czym nieco spowalnia migrację patogenów w głąb ustroju. Ponadto, skraca czas utrzymywania się objawów przeziębienia i grypy.

Fervex Junior można podawać dzieciom od 6. roku życia.

Przyjmowanie
Preparat do stosowania doustnego.
Zawartość saszetki rozpuścić w szklance zimnej lub ciepłej wody oraz spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Dzieci w wieku 6 - 10 lat: 1 saszetka 2 razy dziennie

Dzieci w wieku 10 - 12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę.

Młodzież w wieku 12 - 15 lat: 1 saszetka 4 razy na dzień.

Po każdej dawce należy zachować przynajmniej 4-godzinny odstęp przed zażyciem kolejnej. W przypadku ciężkiej niewydolności nerek przerwę należy wydłużyć do 8 godzin.

Nie należy przekraczać zalecanych dawek Fervexu Junior. Całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 3 (przy masie ciała mniejszej niż 50 kg) do 4 gram (powyżej 50 kg).
Jeżeli po 3 dniach stosowania leku Fervex Junior nie zaobserwuje się poprawy lub dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia, należy zgłosić się do lekarza.

Skład
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 280 mg, kwas askorbowy 100 mg i maleinian
feniraminy 10 mg.
Pozostałe składniki to: mannitol, kwas cytrynowy bezwodny, powidon, magnezu cytrynian bezwodny, acesulfam potasowy, aromat malinowy∗.
∗skład aromatu malinowego: maltodekstryna, aromat malinowy 054428A, Permastabil 505528RI, skrobia modyfikowana (E1450), czerwień Allura AC (E129), błękit brylantowy FCF (E133), żółcień pomarańczowa FCF (E110), sodu chlorek i (lub) sodu siarczan

Przeciwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
Ciężka niewydolność nerek i/lub wątroby.
Jaskra z wąskim kątem przesączania.
Rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu.
Zaparcia.
Wiek poniżej 15. roku życia.
Fenyloketonuria (obecność aspartamu).
Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów leczniczych i suplementów diety zawierających paracetamol lub substancje zmniejszające aktywność ośrodkowego układu nerwowego.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Środki ostrożności
Paracetamol oraz feniramina mogą wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed przyjęciem należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które może wpływać Fervex Junior.

Podczas stosowania produktu leczniczego Fervex Junior mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:

nadmierne uspokojenie lub senność (bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia);
suchość błon śluzowych, zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu, niedociśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi (częściej u osób w wieku podeszłym), zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, splątanie, omamy, niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność;
reakcje nadwrażliwości (rzadko): rumień, świąd, wyprysk plamica, pokrzywka, obrzęk, rzadziej obrzęk Quinckego (obrzęk warg, języka czy krtani), wstrząs anafilaktyczny;
zmiany w obrazie krwi.

Bezpłatny transport kurierem
od kwoty 199zł

Oferujemy szeroką gamę leków i dermokosmetyków renomowanych producentów .

Bezpieczne płatności online
lub odbiór osobisty
w naszych aptekach.

Wykwalifikowany personel
pierwszego kontaktu dostępny
online bądź w aptekach.

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja