Koszyk
0 pln
Ibufen sm.malin.zaw.doust. 0,1g/5ml 100ml

Ibufen sm.malin.zaw.doust. 0,1g/5ml 100ml

Dostępność: dostępne

Producent: Medana pharma spółka akcyjna

Masa produktu z opakowaniem: 200 g

11,90 PLN

Data ważności : 31.12.2019 r.

Opis

Substancją czynną leku IBUFEN jest ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek łagodzi dolegliwości takie, jak: gorączka, ból i obrzęk, poprzez działanie w miejscu ich powstania.
Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach:
gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego)
bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych;

bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia);
bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne;
bóle zębów, bóle po ekstrakcji zębów, bóle na skutek ząbkowania;
bóle głowy;
bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Przyjmowanie
Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Stosować doustnie.
Do opakowania dołączony jest dozownik w formie strzykawki lub łyżki miarowej.
Instrukcja użytkowania dozownika w formie strzykawki

Odkręcić nakrętkę butelki (nacisnąć do dołu i przekręcić w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara).
Dozownik mocno wcisnąć w otwór w szyjce butelki.
Energicznie wstrząsnąć butelką.
Aby napełnić dozownik, butelkę należy odwrócić do góry dnem, a następnie ostrożnie przesuwać tłok dozownika do dołu, wciągając zawiesinę do pożądanego miejsca na podziałce.
Butelkę odwrócić do pozycji początkowej i ostrożnie wykręcając dozownik, wyjąć go z butelki.
Końcówkę dozownika należy umieścić w ustach dziecka, a następnie wolno naciskając tłok, ostrożnie opróżnić zawartość dozownika.
Po zastosowaniu butelkę należy zamknąć zakręcając nakrętkę, a dozownik umyć i wysuszyć.
Lek IBUFEN należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Skład
substancją czynną leku jest ibuprofen. 5 ml leku IBUFEN zawiera 100 mg ibuprofenu.
Substancje pomocnicze to: makrogologlicerolu hydroksystearynian, karmeloza sodowa, glinu magnezu krzemian, sacharoza, glicerol, glikol propylenowy, propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, disodu fosforan dwuwodny lub disodu fosforan dwunastowodny, sacharyna sodowa, krospowidon, aromat malinowy, woda oczyszczona.
Jak wygląda lek IBUFEN i co zawiera opakowanie

Bezpłatny transport kurierem
od kwoty 199zł
nawet w 24 godzin
od nadania paczki

Oferujemy szeroką gamę leków i dermokosmetyków renomowanych producentów .

Bezpieczne płatności online
lub odbiór osobisty
w naszych aptekach.

Wykwalifikowany personel
pierwszego kontaktu dostępny
online bądź w aptekach.