Koszyk
0 pln
Ketonal Sprint gran.roz.doust.25mg 12sasz.

Ketonal Sprint gran.roz.doust.25mg 12sasz.

Dostępność: dostępne

Producent: Sandoz gmbh

Masa produktu z opakowaniem: 100 g

11,90 PLN

Opis

Produkt leczniczy Sandoz Ketonal Sprint zawiera substancję czynną ketoprofen w postaci ketoprofenu z lizyną. Lek wskazany do stosowania przy bólu głowy, zębów, bolesnym miesiączkowaniu oraz zwichnięciach i nadwyrężeniach. Ketonal Sprint przeznaczony dla osób dorosłych. Opakowanie zawiera 12 saszetek z granulatem do sporządzania roztworu doustnego. Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni.

Przyjmowanie
Lek Ketonal Sprint zawsze należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. Przed pierwszym zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Jedna saszetka do trzech razy na dobę. Między kolejnymi dawkami należy zachować co najmniej 8-godzinną przerwę.

Sposób stosowania: wsypać zawartość do szklanki z wodą, przyjmując około 50 ml wody na każdą użytą saszetkę. Mieszać dokładnie przez około 30 sekund aż do rozpuszczenia granulatu. Otrzymany roztwór doustny należy wypić natychmiast po przygotowaniu, podczas posiłku.

Skład
Ketonal Sprint 25 mg granulat do sporządzania roztworu doustnego, w saszetce. Jedna saszetka zawiera 25 mg ketoprofenu w postaci ketoprofenu z lizyną (40 mg).

Wskazania
Lek jest wskazany u dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat w krótkotrwałym objawowym leczeniu ostrego bólu o lekkim lub umiarkowanym nasileniu, tj.: ból głowy, ból zębów, bolesne miesiączkowanie, ból spowodowany lekkimi nadwyrężeniami i zwichnięciami.

Przeciwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną, kwas acetylosalicylowy (ASA) lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (w tym występujące w przeszłości reakcje nadwrażliwości, tj. skurcz oskrzeli, napad astmy, zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka lub inne reakcje alergiczne wywołane przez ketoprofen, ASA lub inne NLPZ. U takich pacjentów notowano ciężkie, rzadko śmiertelne przypadki reakcji anafilaktycznych). Astma w wywiadzie. Czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy lub krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie albo perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie. Choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Ciężka niewydolność serca. Ciężka niewydolność wątroby. Ciężka niewydolność nerek. Skaza krwotoczna. III trymestr ciąży.

Środki ostrożności
Młodzież: należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po 3 dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej. Dorośli: należy skonsultować się z lekarzem, jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej po 3 dniach stosowania leku w przypadku gorączki, lub po 5 dniach w przypadku bólu.

Bezpłatny transport kurierem
od kwoty 199zł
nawet w 24 godzin
od nadania paczki

Oferujemy szeroką gamę leków i dermokosmetyków renomowanych producentów .

Bezpieczne płatności online
lub odbiór osobisty
w naszych aptekach.

Wykwalifikowany personel
pierwszego kontaktu dostępny
online bądź w aptekach.