Koszyk
0 pln
Paracetamol Farmina czop.doodb.0,125g 10cz | Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja

Paracetamol Farmina czop.doodb.0,125g 10cz

Typ: Lek

Dostępność: dostępne

Producent: Farmina sp. z o.o.

Masa produktu z opakowaniem: 100 g

2,91 PLN

Opis

Lek Paracetamol Farmina 125 mg jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki o różnym pochodzeniu.

  1. Ma postać czopków, które aplikuje się doodbytniczo.
  2. Taka forma podania leku powoduje szybkie działanie.

Przyjmowanie
Lek podaje się doodbytniczo.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować wg następującego schematu:
niemowlęta od 3,3 kg do 5 kg (poniżej 3 miesięcy): 1 czopek 3-4 razy na dobę,
niemowlęta od 6 kg do 10 kg (od 3 miesiąca do 1 roku): 2 czopki 3 do 4 razy na dobę.
Podawać nie częściej niż co 4 godziny.
U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy lek należy stosować tylko w porozumieniu z lekarzem.
Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.
Jeżeli po 3 dniach stosowaniu leku objawy nie ustępują lub się nasilają, należy poradzić się lekarza.
W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
W przypadku zastosowania większej dawki leku niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przedawkowanie leku może w ciągu kilku, kilkunastu godzin spowodować objawy takie jak: nudności, wymioty, nadmierna potliwość i senność oraz ogólne osłabienie. Mogą one ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna rozwijać się uszkodzenie wątroby, które objawia się rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Skład
1 czopek zawiera:

substancję czynną: paracetamol (Paracetamolum) 125 mg,
substancję pomocniczą: tłuszcz stały.

Środki ostrożności
Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek.
Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
Nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja

Bezpłatny transport kurierem
od kwoty 199zł

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja

Oferujemy szeroką gamę leków i dermokosmetyków renomowanych producentów .

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja

Bezpieczne płatności online
lub odbiór osobisty
w naszych aptekach.

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja

Wykwalifikowany personel
pierwszego kontaktu dostępny
online bądź w aptekach.

Apteka internetowa, antyperspirant, avent, bioderma, bioliq, canpol, cera trądzikowa preparaty, dermokosmetyki, geriavit, grzybica leki bez recepty, himalaya, kreon, leki bez recepty, leki na grypę, leki na przeziębienie, leki na uspokojenie, mascara med., maxigra go, maxon, mensil, mugga, mustela, odchudzanie leki, odporność, pirolam, tabletki na ból gardła, test ciążowy, tran mollers, vichy, witamina d, wszy preparaty, zapalenie stawów, zestawy kosmetyków, ziaja